Pusťte se do tréninku mozku s Mentem.

Vytvořili jsme 24 skvělých her,
které příjemně pobaví a navíc zlepší
vaši paměť, pozornost či prostorovou orientaci.

ZKUSIT SI HRU
Jak Mentem funguje?
V čem vám Mentem pomůže?
Myšlení
Paměť
Prostorová orientace
Pozornost
Představivost

Zvláštnostmi myšlení se zabývali již antičtí filozofové. Je to asi nejkomplexnější funkce mozku, která zpracovává informace z vnějšího světa a přetavuje je v myšlenky. V tréninku Mentem se každou chvíli nachytáte u vnitřního monologu ověřujícího správnost vašich odpovědí.

Paměť je jedna z nejdůležitějších funkcí mozku. Díky ní víme, kdo jsme a co jsme zažili. S Mentem procvičíte hned několik jejích forem – dlouhodobou, krátkodobou i ultrakrátkodobou (tzv. senzorickou) paměť.

Prostorová orientace není jen o tom, jak najít cestu z obchodního centra. Je to důležitá součást vnímání světa kolem nás, která v dávných dobách velmi dobře sloužila k přežití. Porucha prostorové orientace může mít na svědomí třeba dyslexii či dysgrafii. Proto se cvičení Mentem věnuje i této mozkové funkci.

Pozornost je všímavost k podnětům, které přicházejí do našeho vědomí. Má mnoho vlastností: intenzitu, rozsah, zaměření nebo stálost. Všechny tyto kvality vám Mentem pomůže zlepšit.

Představivost, fantazie a kreativita dělají život pestřejším. Jsou ale také nezbytnou součástí každodenních společenských vztahů. Ani na to jsme při sestavování tréninku Mentem nezapomněli.

Pro koho je trénink určen?
Senioři
I v důchodu může váš mozek fungovat skvěle. Díky Mentemu budete méně zapomínat a snížíte riziko Alzheimerovy choroby.
Děti
Trénink na Mentemu zrychluje vývoj dětského mozku. Nechte děti, ať si ho vyzkouší – a ony vám za to v dospělosti milionkrát poděkují.
Rodiče
Nezáleží na tom, jestli pracujete, nebo zrovna čerpáte rodičovskou dovolenou. Mentem vám pomůže lépe zvládat každodenní úkoly.
Nemocní
Mentem dokáže „léčit“ mozek po zranění – ne náhodou ho používají třeba v brněnské nebo ostravské fakultní nemocnici.
Sportovci
Nejlepší sportovci nemají jen skvělou fyzičku, ale hlavně hlavu. Mentem vám pomůže zlepšit rychlost reakce či soustředěnost.
Manažeři
Plánování, koncentrace, řešení problémů – pro dobrého manažera je mozek hlavní pracovní nástroj. Mentem vám ho pomůže zlepšit.
Studenti
Učíte se
na důležitou zkoušku nebo zápočet? Píšete seminárku? Mentem vám krásně vyčistí hlavu a vylepší
soustředěnost.
Co s námi získáte?
Srovnání s ostatními uživateli
+
Neomezený přístup ke všem cvičením
+
Personalizovaný tréninkový program
+
Přehled vašich dosavadních výkonů
+
Tipy a triky pro rozvoj mozku
+
E-book
o kognitivních funkcích
Stáhnout
Inspirovali jsme se vědou
ZJISTIT VÍCE
Co si o Mentem myslí ostatní?
Simon says
Názory odborníků
Daniela Fischerová, spisovatelka:
Mens je latinsky mysl a věřme tomu, že nic v tomhle světě, a snad i v hlubokém vesmíru, pro nás nemá větší cenu nežli vlastní mysl. Jaká je mysl, tak se nám jeví svět. (celý rozhovor)
Mgr. Lenka Krajčíková, psycholožka:
Mentem je unikátní projekt, určený všem, bez rozdílu věku. Procvičováním paměti či pozornosti hrami Mentem aktivně přispíváte k udržení své kognitivní kapacity na dobré úrovni. (...)
Mgr. Luboš Brabenec, psycholog:
Výzkumy ukazují, že mozek je plastický orgán a je velmi ovlivněn tím, jak ho používáme. (...)
Simon says
Ohlasy uživatelů Mentem.cz
Klára Hloušková, zubní technik
Hraní Mentemu mi zlepšilo slovní zásobu a pomohlo s logickým myšlením. Během mateřské dovolené je takový způsob tréninku skvělý.
Dagmar Vaďurová, vedoucí knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana
Mentem má v naší knihovně úspěch, jednou jsme dokonce prováděli skupinový trénink paměti a čtenářům se to nesmírně líbilo.
Zákazník Slevomatu
Konečně nějaké smysluplné hrátky pro starší a dříve narozené.
Mentem pomáhá: