Vyzkoušejte si hry Mentem

Oblast tréninku:
  • rozvoj prostorové orientace a představivosti
  • trénink koordinace oko-ruka
Popis hry:

Hra se silnými aspekty tréninku prostorové orientace a představivosti. Podporuje také trénink krátkodobé paměti, a koncentrace pozornosti na více prvků naráz.

Principy tréninku:
  • Označování pozice před tím náhodně zobrazených koleček rozvíjí jak krátkodobou paměť, tak i prostorovou představivost.
  • Omezený čas, po který se kolečka ukáží na herním poli klade nároky na rychlost zpracování podnětů.
  • Náhodné zobrazování většího počtu koleček, které je potřeba reprodukovat ve správném číselném pořadí rozvíjí prostorovou paměť a představivost.
  • Nutnost kliknout co nejblíže středu dříve zobrazeného kolečka klade požadavek i na přesnost cíleného kliknutí.
Jak hrát tuto hru:

Vaším úkolem je zapamatovat si pozici všech modrých koleček na obrázku. Po jejich zmizení pak označte místa, kde se kolečka nacházela.

Hra má celkem 10 kol. Obtížnost se zvyšuje na základě vaší úspěšnosti - pokud správně označíte všechny pozice, v dalším kole bude hra náročnější.

Za každou správně označenou pozici získáváte kladné body. Platí přitom, že pokud označíte modrý střed kolečka, získáváte bodů více. Naopak za označení prostoru mimo kolečko se vám body odečítají.

V nejvyšší obtížnosti jsou uprostřed koleček i čísla. V takovém případě musíte respektovat číselnou řadu a označovat pozice koleček ve správném pořadí.

Vaše výsledky jsou tu.
Tak se na ně podíváme:

Na první hru dobré, ale může to být lepší. Mnohem lepší.

Stačí se zdarma zaregistrovat a my vám ihned sestavíme personalizovaný tréninkový plán, se kterým výkon vašeho mozku poroste. Ne o setiny, ne o desetiny - ale rovnou o jednotky procent.