Vyzkoušejte si hry Mentem

Oblast tréninku:
  • zaměření a udržení pozornosti na více prvků
  • přepínání pozornosti
  • rychlost rozhodování
  • exekutivní funkce
Popis hry:

Proti proudu je hra náročnější na pozornost a trénuje více jejích složek – přepínání pozornosti, soustředění se a udržení pozornosti na více prvků a úkolů v rámci zadání. Nároky jsou kladeny také na rychlost a správnost rozhodování, hráč trénuje efektivní výkon pod časovým tlakem.

Principy tréninku:
  • Odlišování barevnosti listů a s tím spojenými různými instrukcemi klade nároky na koncentraci a přepínání pozornosti.
  • Hra v časovém limitu klade nárok na rychlost a správnost vyhodnocení vizuálního podnětu a instrukcí, při snaze dosáhnout co nejvyššího skóre.
Jak hrát tuto hru:

Cílem hry je pomocí šipek na klávesnici označovat směr a pohyb jednotlivých listů.

Modrý list, ukazující vpravo, padající dolů Zmáčknuta šipka vpravo Pokud jsou listy modré, zmáčkněte šipku odpovídající směru, ve kterém listy ukazují.


Oranžový list, ukazující vpravo, padající dolů Zmáčknuta šipka dolů Pokud jsou listy oranžové, zmáčkněte šipku odpovídající směru, ve kterém se listy pohybují.

Hnědý list, ukazující vpravo, padající dolů Zmáčknuta šipka podle předchozího pravidla Pokud jsou listy hnědé, zmáčkněte šipku podle instrukcí pro barvu předchozích listů. Tedy pokud před hnědými listy byly oranžové, tak pro hnědé určujte směr jejich pohybu.

Vaše výsledky jsou tu.
Tak se na ně podíváme:

Na první hru dobré, ale může to být lepší. Mnohem lepší.

Stačí se zdarma zaregistrovat a my vám ihned sestavíme personalizovaný tréninkový plán, se kterým výkon vašeho mozku poroste. Ne o setiny, ne o desetiny - ale rovnou o jednotky procent.