Vyzkoušejte si hry Mentem

Oblast tréninku:
  • trénuje pozornost
  • řešení časově omezených úkolů
  • cvičí exekutivní funkce
Popis hry:

Hráč se musí soustředit na více prvků ve velmi krátké době. Procvičuje přepínání pozornosti a vyřešení zadaných otázek pod časovým tlakem, což je rovněž náročné na koncentraci pozornosti a na rychlost vyřešení zadaného úkolu. Procvičuje se taktéž krátkodobá paměť.

Principy tréninku:
  • Na základě uložení instrukcí do pracovní paměti je třeba identifikovat barvu listu, to je úkolem pozornosti.
  • Na základě zhodnocení barvy listu je třeba zaměřit se na příslušnou instrukci uloženou v krátkodobé paměti a soustředit pozornost na rozlišení písmene a čísla v listu.
  • Dále je třeba zhodnotit, jaké povahy vzhledem k zadané instrukci číslo či písmeno je a zadat správnou odpověď, což už je úlohou myšlenkových operací.
Jak hrát tuto hru:

Cílem hry je správně třídit padající listy.

Hnědý list - určete, zda je písmeno uvnitř listu samohláska.
Zelený list - určete, zda je číslo uvnitř listu liché.

Hnědý list, "4B" Barva listu je hnědá, sledujeme tedy, zda je písmeno samohláska. B není samohláska, správná odpověď je tedy NE (šipka doleva).

Zelený list, "3A" Tentokrát je list zelený, zajímá nás tedy číslo. Číslo 3 je liché, odpovídáme tedy ANO (šipka doprava).

Pozor, za špatné odpovědi ztrácíte body, stejně tak v případě, kdy Vám list spadne až dolů!

Vaše výsledky jsou tu.
Tak se na ně podíváme:

Na první hru dobré, ale může to být lepší. Mnohem lepší.

Stačí se zdarma zaregistrovat a my vám ihned sestavíme personalizovaný tréninkový plán, se kterým výkon vašeho mozku poroste. Ne o setiny, ne o desetiny - ale rovnou o jednotky procent.